SIRRI KAPLAMA

SIRRI KAPLAMA

Sırrı Kaplama 1975 yılında mobilya imalatçısı olarak sektöre adımını atmıştır. 1983 yılında Kaplama ve Kereste sektörüne geçtik. 2010 yılında ürün yelpazemize Kaplama, Kaplamalı MDF, İthal Kereste, Deck, Kapı Sereni, Doğal Masalık Tablalar gibi ürün çeşitlerini ekledik.

Amacımız üstün kalite anlayışıyla, dünya standartlarında estetik, insan sağlığına uygun, çevre dostu ürünler oluşturmak ve üretmektir.

Hizmetimize Az karda çok bereket vardır felsefesiyle devam etmekteyiz.


Evet, Alpi Kaplamalar büyük çoğunlukla Kavak (İtalyan) ve Ayaous (Afrika)  gibi doğal ağaçlar kullanılarak farklı bir teknikle üretilir ve doğal ağaçların karakteristiklerini korurlar. Ancak doğal ağaç; kaplamalara gire standart ebat, renk ve desen sürekliliği avantajları vardır.
Evet, inemli bir değişiklik yapmadan benzer metodlar ile yapılır.
Hayır, gerekli değil. Sadece derin gizenekli ağaçlar veya akç;aağaç;-huş gibi açık renkli ağaçlarda tatbik edilen akışkanlığı yüksek (ıslatma izelliği yüksek), sararma potansiyeli düşük cilalar tatbik edilmeli. Ayrıca son kat için iyi bir UV koruyucu kat atılması, gerek açık renk (akç;aağaç; gibi) gerekse koyu renkli (abanoz gibi) Alpi Kaplamaların ışığa karşı dirençlerini arttırır.
Alpilignum, Alpi Yapay Kaplamanın izel bir teknik ile Kavak ve Ayous ağaçlarından ürettiği ahşap kaplamalara verdiği ticari bir marka iken, Alpikord ise, alpi ahşap Kaplamanın fenolik reçine ile emprenye edilen kraft kâğıdı ile yüksek basınç;ta preslenmesi ile imal ettiği alpi  HP laminatlarına verdiği ticari bir markadır. Alpikord'lar poliüretan, melamin veya ham yüzeyli olarak sunulmaktadır.
Evet, problemsiz uygulanabilir. Ancak kaplamaların asite karşı hafif reaksiyon gisterme eğilimi giz inünde bulundurularak bazı izel sert ağaç; tiplerine uygun olanlar kullanılmalıdır.
ALPİ Endüstriyel Kaplamaların, iç; mekân mobilya ve dekorasyonunda kullanılacağı varsayılarak, uygun miktarlarda ve uygun izelliklerde cila tatbik edilirse cevabımız kesinlikle "Evet" olacaktır. Aynı malzemeye uygulanacak farklı cilalama metodları ve farklı cila miktarları, malzemede dayanıklılık, aşınma, çizilme, sızdırmazlık vb. açılardan farklı kalitede neticeler doğurur.

Dilediğiniz iletişim kanalından bize ulaşabilirsiniz

İstek, şikayet ve önerileriniz için iletişim formunu doldurun

Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak için formu doldurun